پنج‌شنبه, 11 آذر 1400
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 57
  • کد خبر : ۱۵۹۵۹
موزه مردم شناسی در خوی ایجاد می شود
سرپرست شهرداری خوی گفت: در راستای اهمیت توجه به مفاهیم فرهنگی و مبانی گردشگری همچنین معرفی فرهنگ و رسوم بومی و محلی، موضوع ایجاد موزه مردم شناسی خوی در دیدار با معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها مطرح شد و به تصویب رسید.

 حسن نصراله پور  سرپرست شهرداری خوی در گفتگو با خبرنگاران گفت: در راستای اهمیت توجه به مفاهیم فرهنگی و مبانی گردشگری همچنین معرفی فرهنگ و رسوم بومی و محلی، موضوع ایجاد موزه مردم شناسی خوی در دیدار با معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها مطرح شد و به تصویب رسید.

 نصراله پور گفت: مردم شناسی از مولفه‌های اصلی و پایه‌های مهم پژوهش‌های تاریخی است و شهر خوی با توجه به تمدن کهن خود، می‌تواند سر منشا پژوهش‌های بسیاری در حوزه تاریخی و اجتماعی و زندگی شهر نشینی باشد.

وی اضافه کرد: شهرداری خوی در راستای حفظ ارزش‌های فرهنگی و بومی خوی بویژه در برای انتقال میراث ارزشمند شفاهی و مکتوب به آیندگان، آمادگی کامل برای راه اندازی موزه مردم شناسی را دارد و در دیدار با رییس سازمان شهرداری‌های کشور این موضوع ارزشمند با قول‌های مساعد ایشان نیز همراه شد.

سرپرست شهرداری خوی تصریح کرد: طی رایزنی‌ها و گفتگو‌های مشترک شهرداری و شورای اسلامی شهر با یکی از خیرین به نام خوی و مالک حمام قدیمی در جنب امامزاده سید بهلول (ع) توافق اولیه برای در اختیار گرفتن حمام و مرمت و بهسازی این اثر تاریخی و ایجاد موزه مردم شناسی صورت گرفت.

او گفت: طی هفته آتی توافقات مذکور نهایی شده و به زودی شهر خوی صاحب موزه مردم شناسی خواهد شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.14.0
    V6.0.14.0